MESI

Alustasime mesila rajamist 2010. aastal kolme mesilastaruga. Tänaseks oleme jõudnud meile sobiliku tootmismahuni - majandame ligikaudu saja mesilasperega. Igal kevadel ja suvel oleme alustajatele müünud mesilasperesid (buckfasti tõug), et uutel mesinikel oleks millest alustada.


Peamine toodang on aga loomulikult Saaremaa mesi. Meie mesilaste korjealad jäävad Saaremaal Pöide ja Laimjala piirkonda. Oleme valinud mesilastele asukohad, kus on mitmekesine looduslik taimestik, mis annab Saaremaa meele rikkaliku maitse. Loodusliku taimkatte pealt on küll mesilaste saagid väiksemad, kuid parem mee maitse korvab selle.

 
Meile kuulub kaasaegne meekäitlemishoone, mis on Veterinaar ja- toiduameti poolt tunnustatud toidukäitleja. Kasutame tootmishoones päikeseenergiat, oleme aastaid näinud vaeva selle nimel, et meie tootmisega kaasnev ökoloogiline jalajälg oleks minimaalne.


Meie mett saab osta mitmetest kauplustest (COOP Saaremaa, Selver, Rimi, Saaremaa Ehtne, Sadama turg, Tallinna lennuujaam, Nõmme turg jt) kui ka otse meie käest (Tallinn, Asva). Saadame mett klientidele ka pakiautomaatidesse.

Mesi on müügil e-poodides (vahavahetus.ee, Ehtne Saaremaa e-pood). Kui soovid osta meie mett, võta julgelt ühendust Tiinaga, jälgi meie Facebook'i lehte.